This site uses cookies, so that our service can work better. Learn more I understand

EU projects

W latach 2016-2017 Spółka realizuje projekt pn. „Wdrożenie w firmie SANTEX24 technologii dzianin dystansowych z przędz naturalnych”
Przedmiotem projektu jest wdrożenie innowacji produktowych i procesowych będących wynikiem opracowanej przez wnioskodawcę technologii dzianin dystansowych z przędz naturalnych.


W oparciu o nową technologię zostanie uruchomiona produkcja nowego asortymentu dzianin. Będą to:
1. Dzianina dystansowa z przędz o grubości 20tex z przeznaczeniem na  konfekcję damską (dwustronna wiskoza lub jedna warstwa z wiskozy, druga z poliestru)
2.  Dzianina dystansowa z przędz o grubości 10-12tex z przeznaczeniem na  konfekcję damską bieliznę nocną (obie warstwy ze szlachetnych odmian wiskoz - micromodal, siro)
3.  Dzianina dystansowa z przędz o grubości 4-6tex z przeznaczeniem na odzież sportową i rekreacyjną (obie warstwy z innowacyjnej przędzy EVO lub jedna warstwa z wiskozy druga z poliestru/poliamidu, wykończenie hydrofobowe)
Aby wdrożyć do działalności przedsiębiorstwa technologię dzianin dystansowych i uruchomić na jej podstawie produkcję nowych wyrobów konieczne jest nabycie 6 okrągłych maszyn dziewiarskich o różnych numerach uiglenia, co stanowi zakres rzeczowy projektu. Dodatkowo planowana jest innowacja organizacyjna w obszarze zarządzania produkcją.
Bezpośrednim rezultatem projektu jest także zwiększenie zatrudnienia oraz pozytywny wpływ na politykę zrównoważonego rozwoju.